Kurumsal Kimlik Faydaları ve Kurumlar İçin Önemi | Kornea

Şirketler için kurumsal kimlik faydaları konusunda; Kurumsallaşmış bir firma hem müşterileri hem diğer temas halinde olduğu kişi kurumlar gözünde güven oluşturur. Eğer bir firma kurumsal olarak gerekli aşamaları tamamlamış ise işleyiş konusunda  ciddi anlamda bir rahatlığa kavuşmuş olacaktır. Çünkü hangi çalışma hangi şekilde yapılacak tamamen tanımlanmış olduğundan kimse bilgi karmaşası yaşamayacak ve tüm faaliyetler zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirilecektir.

Şirketler için kurumsal kimlik faydaları

Tabii kurumsal kimlik oluşturmak da kurumsallaşmanın adımlarından önemli bir tanesidir. Kurumsal kimlik faydaları konusuna bakacak olursak firma ya da kuruluşun kendini nasıl ifade edeceği, imzasını nasıl kullanacağı net olarak bu kimliğin oluşturulması ile sağlanır. Böyle bir durumda da hem işleyiş doğru ilerleyecek hem de zamandan ciddi anlamda tasarruf edilmiş olacaktır.

Kurumsallaşma İçin Önemli Tespit ve Analizler Gerekir

Kurumsal kimlik faydalarını görebilmek için yapılacak çalışmada şirketin ya da kurumun temel ihtiyaç ve amaçlarının belirlenmesi önemlidir. Misyon, vizyon ve hedeflerinin net olarak ortaya konulması gerekir. İçerdeki işleyişe yönelik yönergelerin tanımlanması, kurum yapısı ile organizasyon şemasının çıkarılması lazımdır. Daha sonra da kurumsallaşma için gerekecek aşamaların tek tek belirlenmesi lüzumlu olacaktır.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Oluşturulmalıdır

Kurumsal kimlik oluşturmak için önemli adımların tek tek atılması gerekir. Kurumsal kimlik faydaları içinde en önemli yerlerden birini sağlayan etkinlik ve verimlilik bu adımlar sonucunda yakalanabilir. Sadece kişilere bağlı kalmadan birçok fonksiyon belirlenen çerçeveler dahilinde sorunsuz bir şekilde yerine getirilir. Tabii bu da kuruluşa ciddi anlamda zaman ve bütçe kazandıracaktır.

Kurumsal Kimlik FaydalarıKurumsal kimlik çalışmaları yapılırken firmanın kendini nasıl ve hangi materyallerle diğer firma ya da kuruluşlardan tam olarak ayırabileceği de netleştirilir. Bu logo, çizim ve renkler gibi materyaller sayesinde ayrışma çalışması yerine getirilebilir. Tabii kurumsal kimlik faydaları alanında başarılı olabilmek için öncelikle kurumsal kimlik kitabı oluşturulması gerekir. Bu kitapta logonun nasıl olacağı, hangi basılı ya da görsel alanda nasıl kullanılacağı, ofislerin nasıl dizayn edileceği, sunumlarda bu görsellerin nasıl kullanılacağı, çalışanların nasıl bir iletişim formatı kullanacağı, mesai saati içinde ofis içinde ve dışında nasıl giyinecekleri gibi birçok önemli nokta tam ve detaylı olarak oluşturulacak bu kitapta yer alır.

Kurumsal kimlik konusunda başarı ile sonlardırdığımız referanslarımıza göz atmanızı mutlaka öneriyoruz, bu konudaki referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.


Bize Aklınızdaki Projeden Bahsedin

Bize aklınızdaki projeden bahsedin, çözüm önerimiz ile projenizi geliştirmeniz için size ulaşalım.

1 Comment

  1. Erol Köybaşı diyor ki:

    Selamlar, Oldukça değerli bilgiler olmuş. Teşekkürler. Twitterda paylaştım. Buna benzer yazılarınızı bekliyorum. .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir