Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı

Kornea > Kurumsal Kimlik Tasarımı > Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı konusunu ele aldığımızda, her kuruluş için belirli büyümeye gelindiğinde işlerin kontrolden çıktığı bir eşik mevcuttur. Kimi firma ya da kurumlarda bu çok alt seviyelerde karşınıza çıkarken, kimi firmalarda ise çok büyük ölçeklere ulaşıldığında bir ihtiyaç olur. Bu nedenle hangi firma ya da kuruluşun ne seviyede kurumsallaşma ihtiyacına gerek duyacağı belirli olmamaktadır. Bu firmanın bulunduğu sektöre, gelişim sürecine, sahiplerinin ve diğer üst düzeydeki insanların yönetimsel vasıf ve yetenekleri gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bir noktadan sonra artık kurumsallaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Aksi durumlarda kuruluşlar ciddi kayıplarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Buna engel olabilmek için ilk adımlardan bir tanesi de kurumsal bir kimlik oluşturmaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı da doğal olarak firmadan firmaya kurumdan kuruma değişecektir. Tabii böyle bir durumda da her firma ya kurum için belirlenen kurumsal kimlik tasarımı fiyatı farklı farklı olacaktır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı

Apaş markası için hazırlanan kurumsal kimlik tasarımı içeriklerinden fatura ve irsaliye tasarım örnekleri

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı belirlemek için öncelikle firmanın kurumsal kimliğini oluşturacak görsel öğelerin neler olacağını belirlemek gerekir. Sadece logo tasarlayarak kurumsal kimlik oluşturulmuş olmaz. Logo bu alanda atılacak belki de ilk adımlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Logo tasarımı için bile firmanın ya da kurumun mevcut durumunun gereken tüm veriler toplanarak iyice analiz edilmesi ve sonuçlara göre bir tasarım için çalışmanın başlatılması gerekir. Tabii bu süreç zarfında firma ya da kuruluş içinden insanların mevcut duruma ek olarak geleceğe olan vizyon, misyon ve bakış açılarını da anlamak gerekir. Hepsi harmanlandıktan sonra logo tasarımına başlanabilir. Logo ile birlikte firma ya da kurum için kullanılacak görsel ve işitsel materyaller neler olacak bunlara da karar verilmesi gerekir. Büyük bir kuruluşun tüm görsel malzeme ve materyallerinin tamamen değiştirilmesi ile sadece logosunun yeniden tasarlanması için oluşturulacak fiyatlar doğal olarak çok farklı olacaktır.

Tasarım İçinde Neler Yer Alır?

Firmalar için hazırlanacak kurumsal kimlik tasarımı fiyatı aslında içeriğinde neler olacağı ile ilişkilidir. Logonun yanı sıra oluşturulacak kurumsal kimlik kılavuzuna bağlı olarak hangi ürün ve malzemelerin nasıl kullanılacağı net olarak belirtilmiştir. Buna göre tüm basılı malzemelerde kullanılan logo, amblem ve diğer görseller bu tasarım dahilinde bulunur. Ayrıca her birinin nerede ve nasıl kullanılacağının tasarlanması da bu hizmete dahil olacaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarımızı görüntülemek için tıklayınız. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı ile markalaşmanıza hız katabilirsiniz.