Kurumsal Kimlik Yapan Firmalar

Kornea > Kurumsal Kimlik Tasarımı > Kurumsal Kimlik Yapan Firmalar

Öncelikli olarak her firmanın tarihi başka başka olayları içinde barındırmaktadır. Kuruluş hikayesi, ilk faaliyet gösterdiği alanlar, ilk müşterileri her biri için farklı olacaktır. Daha sonra bu firmalar gelişip büyürler. Her birinin belirli alanlarda hacimleri oluşur. Artık sadece firma sahiplerinin ya da kuruluşun yöneticilerinin bilgi ve becerileri ile yürütülecek büyüklüğün üzerine çıkmışlardır. Böyle bir boyuta ulaşınca artık kurumsallaşma ihtiyacı kaçınılmaz olmuştur. Bu nedenle kurumsal kimlik yapan firmalar aranmaya başlanır. Kurumsal kimlik yapan firmalar arasından en doğru olan alternatif seçilmeye çalışılır.

Kurumsal Kimlik Yapan Firmalar İle Doğru Tespitler Doğru Sonuçları Getirir

Kurumsal kimlik ortaya çıkarmak aslında oldukça zor süreçleri hatasız geçmeyi gerektiren bir safhalar zinciridir. Bu zincirin her halkası içinde yer alan bölümü doğru incelemek ve doğru tespiti yapmak gerekir. Aksi bir durumda olması gerekenden farklı bir yola sapılabilir. Bu da firmanın ya da kuruluşun itibarında ciddi anlamda aşınmalara neden olabilir. Tabii olumsuz sonuçlara neden olabilecek bir “kurumsal kimlik çalışmasını” yaptırmayı da kimse doğal olarak istemez. Bu nedenle de kurumsal kimlik yapan firmaları seçerken oldukça dikkatli ve seçici olunması gerekir.

Alanında Uzman Firmalardan Hizmet Alınmalı

“Kurumsal kimlik oluşturmak” için öncelikli olarak kurumsal kimlik yapan firmaların şirketin ya da kuruluşun mevcut marka değerini, varlıklarını, müşteri yapısını, ürün ve hizmet kalitesini, ürün ve hizmetlerinin pazardaki algısını, müşteri sadakatini, firmanın insanlar gözündeki mevcut algısını ve diğer birçok noktayı incelemesi gerekir. Bu incelemeyi yapacak ekibin ise gerçekten bu alanlarda bilgi ve tecrübeye sahip insanlardan oluşması gerekmektedir. Doğru yol haritasının çizilebilmesi için bu kriter en gerekli noktalardan bir tanesini oluşturmaktadır. Gereken inceleme ve tespitlerin ehli olmayan insanlar tarafından yapılması hatalı işlerin ortaya çıkmasına davetiye çıkaracaktır. Bunlardan kaçınmak için ise seçimlerin en doğru ekip yönünde yapılması gerekir.

Kurumsal kimlik yapan firmalarKarmaşık Ve Çok Renkli Tasarımlardan Uzak Durun

Tasarım aşamasında ise doğru , sade ve karmaşık olmayan tasarımların kullanılması şirketin kurumsal kimliğinin oluşmasında yararlı olacaktır. Çok karmaşık ve anlaşılır olmayan tasarımlar insanlar tarafından anlaşılamayacak ve diğer firmalardan ayrışmayı getirmeyecektir. Bununla birlikte firmanın mevcut durumuna uygun renkleri içeren tasarımlar da kurumsal kimliğin getireceği başarıyı artıracaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarımızı görüntülemek için tıklayınız. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı ile markalaşmanıza hız katabilirsiniz.