Kurumsal Reklam

Kornea > Kurumsal Kimlik Tasarımı > Kurumsal Reklam

Kurumsal reklam tüm firmaların ihtiyacıdır. Günümüzde ticari faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlayan her firma, potansiyel müşterileri tarafından fark edilmek durumunda. İşletmenizin bulunmakta olduğu sektörde mahalleniz de onlarca, şehrinizde yüzlerce, ülke de ise binlerce olabilir. Peki nedir farkı yaratan? Potansiyel müşterileriniz sizi nasıl fark edebilir? Rakiplerinizden ayrılmak ve yaptığınız işe bir ayırt edicilik kazandırmak için özgün ve yaratıcı olmalısınız. Günümüzde işletmeler sadece yaptıkları işle değil markaları, sunumları ve hizmetleri ile de anılırlar. İşinizi istediğiniz kadar iyi yapsanız da yeni nesil tüketici kitlesini etkileyemiyor iseniz süreç sizin aleyhinize işliyor demektir. Rakipleriniz kendilerini günceller ve reklam çalışmalarına önem verirken sadece ürün kaliteniz ile rekabette kalabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aynı ürünleri sunuyor olsanız dahi tüketiciye kim önce ulaşıyorsa bir basamak önde olacaktır.

Kurumsal Reklam

Taç Piknik Masaüstü Reklam Çalışmaları

Kurumsal reklam ve işletmeler için önemi

Pek tabi vermiş olduğunuz hizmet veya satmakta olduğunuz ürünler ile belirlemiş olduğunuz servis politikanız en temel unsur, fakat maalesef parçaların bütünleşmesini sağlamamaktadır. Düşünün bir kasap dükkanınız var, gerçekten çok kaliteli etler temin edip müşterilerinize lezzetli ürünler temin ediyorsunuz. Peki satmış olduğunuz ürünleri bir kağıda ve poşete koymadan verebilmeniz mümkün mü? Tabi ki de hayır. Kurumsal reklam, sadece “reklam ve pazarlama” ile ilişkilendirilemez, kurumsal reklam, kurumsal kimlik gibi bir bütünü temsil eder ve bu bütünlerin bir parçasıdır.

İşletmenizin içerisinde veya dışarısında, müşterileriniz ile iletişim halindeyken mutlaka bir takım araçlar kullanırsınız. Yukarıda belirtmiş olduğumuz örnekte ki gibi paketler, ambalajlar ve bulunmuş olduğunuz sektörde ki benzerleri gibi.

Kurumsal reklam, belirtmiş olduğumuz gibi reklam aracı olarak görmemiz yanlış olacaktır. Kurumsal kimliğimizin içerisinde kullanılan tüm ürünler diğer unsurlar ile bir bütünlük göstermesi halinde kurumsal reklam olacak ve markalaşma sürecinize katkı sağlayacaktır.

Unutmamalıyız ki işletmemizde kullanmış olduğumuz unsurların bize ait olması ve kendi işletmemizin karakterini yansıtması gerekir, ancak bu şekilde mahallemizde ki, semtimizde ki, şehrimizde ki rakiplerimizden ayrışır ve fark yaratarak fark ediliriz.

Kurumsal reklam ve kurumsal kimlik tasarımı konusunda detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kurumsal kariyerinize doğru bir başlangıç yapmak adına Kornea’yı tercih edin.