Kurumsal Logo Tasarımı

Kornea > Logo Tasarım > Kurumsal Logo Tasarımı

Bir kuruluş ya da kurum için tasarlanacak bir logo için ciddi bir çalışma süreci gerekecektir. Bu süreç içinde çok detaylı olarak birçok alanda çalışmalar yürütülüp özet bilgiler elde edilecektir. Kurumsal logo tasarımı için bu bilgiler rehberlik edecektir. Aksi taktirde üzerinde durulmadan oluşturulan logolar firmaları, kurum  ya da kuruluşları temsil etmekten çok çok uzak kalacaktır. Bu nedenle de alanında büyümek ve ilerlemek isteyen kurum ve kuruluşlar logo tasarımı için gerçekten alanında uzmanlaşmış ekiplerden hizmet almayı tercih etmektedirler.

Unabella Kurumsal Logo Tasarımı

Unabella markası için hazırlanan kurumsal logo tasarımı

Kurumsal Logo Tasarımı Neden Önemlidir.

İnsanların akıllarında logo çok güçlü bir obje olarak algılanmamaktadır. Aslında doğru oluşturulmuş ve doğru şekilde tanıtılan logolar bilinç altımızda ciddi yerler edinirler. Doğru oluşturulmuş, markanın değerleri, algısı, firma veya kuruluşun vizyonu ve misyonu ile uyumlu olan bir logo o firma ya da kuruluşu geleceğe taşımada bir bayrak görevi görecektir. Doğru belirlenmiş kriterlerle oluşturulmuş olan kurumsal logo tasarımı bir firmanın gelecekteki başarılarının devamının emniyet alanını oluşturacaktır. İnsanların zihninde iyi, güvenilir, yenilikçi, cesur, üretken ya da köklü bir marka imajı oluşturabilmenin ilk adımı doğru “logo tasarımından” geçmektedir. Eğer bu noktada hatalı bir seçim yapılırsa tüketiciler gözünde istenilen algıyı oluşturabilmek için çok daha fazla gayret göstermek ve daha fazla kaynak ayırmak gerekecektir. Bu da kurum için hem zaman hem de para kaybı anlamına gelecektir.

Doğru Tespitler İyi Ekibin Elinde, Doğru Sonucu Getirir.

Yapılacak tespit çalışmalarında alanında uzman kişilerin değerlendirmeleri ve analizleri sonrasında kurum için mevcut durum belirlenir. Nasıl bir marka olduğu ve tüketiciler gözündeki algısı kayda geçirilir. Gelecekle ilgili olarak nereye doğru yürümek istediği şirket yetkililerinden alınacak bilgiler ile bu tespitlere eklenir. Bu sayede logo tasarım için çalışmalara başlanır. Oluşturulacak olan logonun şirketin, marka değeri, marka varlıkları, insanlar gözündeki algısı, ürün ve hizmetlerinin insanlara sağladığı yararlar gibi kriterlerle ters düşmüyor olmasına dikkat edilir. Böylece gerçekten markanın mevcut durumunu geleceğe taşıyacak ve orada başarılı olmasında katkı sağlayacak bir kurumsal logo tasarımı ortaya çıkmış olur.

Bu konuda detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Konu ile ilgili referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Logo tasarım ihtiyacınız mı var?