Logo Yapan Firmalar

Kornea > Logo Tasarım > Logo Yapan Firmalar

“Logo tasarlamak” çok detaylı kriterleri içeren başlı başına bir safhalar bütünüdür. Bu nedenle logo yapan firmalar aslında içlerinde alanında ciddi anlamda uzmanlaşmış insanları barındırmalıdır. Bir logo bir markayı doğru yansıtabildiği ölçüde başarılı bir çalışma yapılabilmiş denilebilir. Eğer tasarlanan logo ve marka pek fazla örtüşmüyorsa bu verimli bir çalışmanın ortaya çıkarılamadığını gösterir. Böyle bir durumda logoyu tasarlatan firma bu çalışmadan haliyle pek memnun kalmayacak veya farkında olmadan kullanmaya başlayacak ve marka kimliği bu yönde gelişecektir. Bu da logo yapan firmalar için kötü referanslar oluşturacağı gibi, marka açısından da yanlış bir gelişim profiline zemin hazırlayabilir. Böyle sonuçlarla karşılaşmamak için gerekli ön çalışmaları zamanında ve eksiksiz tamamlamak önem arz eder.

Logo yapan firmalar nasıl çalışır

Bir şirket, firma ya da kuruluş logo tasarım yapabilmek için öncelikle o firmayı, markayı, geçmişini, mevcut durumunu ve geleceğe nasıl bakmak istediğini doğru tahlil etmek gerekir. Yapılacak bir yanlış değerlendirme, analiz ve tespit ise hatalı çalışmaların ortaya çıkmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ise detaylı ve titiz çalışmalar yürütmek gerekir.

Logo Yapan Firmalar

Esperro kahve için hazırlanan logo tasarımı çalışması

Logo yapan firmalar tarafından logo tasarımı talep eden firma ya da markanın mevcut marka değerleri,  varlıkları ve algısı iyice araştırılır. Ürün ve hizmetlerinin ülkede ya da pazarda ne kadar yaygın olduğu, bu ürünlerin kimleri hedeflediği, satın alan ya da potansiyel müşteriler gözünde nasıl algılandığı çok önemlidir. Bu ürün ve hizmetlerden ne tür faydaların elde edildiği de incelenmesi gereken diğer bir kriterdir. Markanın mevcut durumu ise yine logo yapan firmalar içinde yer alan ya da dışarıdan hizmet alınan uzmanlar tarafından değerlendirilerek gerekli analiz ve tespitler tamamlanmalıdır. Bu tespitler neticesinde logo için dikkate alınacak noktalar netleşmiş olur. Logo yapan firmalar da bu sayede logo tasarım sürecini başlatabilirler.

Logo Talep Eden Şirketle Koordineli Olarak Tasarlanmalıdır

Logo tasarım süreci logoyu talep eden şirket ya da kurumun yetkilileri ile koordineli olarak yürüyecek bir periyottur. Burada şirketin gelecekte de nerede olmak istediği de dikkate alınarak logo tasarlanır. Tasarım aşamasında logonun mevcut şirket ya da markayı temsil edecek netlikte ve karakteristik özellikleri taşımasına gayret gösterilir. Bazen çok çok sade logolar bile o markanın tüm aktarmak istediklerini anlatabilecek netlikte olur. Bu da “logo yapan firmaların” bu alandaki başarısından kaynaklanır.

Logo ihtiyacınız ile ilgili detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Konu ile ilgili referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Kurumsal logo tasarımı ile güçlü bir marka profili oluşturmanız mümkün.