Marka Danışmanlığı

Kornea > Marka Tescili > Marka Danışmanlığı

Bir firma için düzgün bir ada sahip olmak ve müşterileri gözünde böyle anılmak fiziki imkanlarından çok daha büyük öneme sahip olabilir. Markaların değerleri çoğu zaman firma ya da kurumların fiziki varlıklarından çok büyük meblağlar etmektedir. Gelişmiş bir marka çok büyük rakamlara el değiştirebilmektedir. Marka oluşturmak oldukça zor ve emek gerektiren bir süreçtir. Buna göre meydana gelecek marka için öncesinden bir yol haritası çıkarılır. Pazarlama ve iletişim planı oluşturulur. Markanın hali hazırdaki varlıkları ve marka değeri tespit edilir. Nerede konumlanacağı belirlenir. Bu markanın ürün ve hizmetlerinin tüketiciler gözündeki algısı tespit edilir. Onun ürünlerini tüketen insanların hangi sosyo ekonomik sınıflarda yer aldığı belirlenir. Hane halkı içinde ya da hedef kitledeki penetrasyonu ölçülür. Tüm bu işlemler için uzman bir kadronun çalışması gerekir. Bu noktada da yapılacak en doğru adım marka danışmanlığı hizmeti almaktır.

Marka Danışmanlığı Uzmanlık ve Tecrübe Gerektirir

Marka danışmanlığı öyle kolay verilebilecek bir hizmet olmamakla birlikte hizmet alınacak firma için seçim yapılırken de oldukça dikkatli olunması gerekir. Bu noktada firmanın varsa daha önceden oluşturulmuş marka değeri ve marka varlıklarını iyi tespit edebilecek uzmanları bünyesinde barındıran bir firmadan marka danışmanlığı hizmeti almak yararlı olacaktır. Mevcut durumu doğru tanımlamadan ileriye doğru net bir şekilde yol almak mümkün değildir. Bu nedenle bu tespit için markanın içinde yer aldığı kategorideki satın alma ve tüketim alışkanlıkları, bu tüketicilerin satın almadaki marka tercihleri ve hangi kanallarla bu ürün ve hizmetleri satın aldıkları gibi alanlar net olarak araştırılmalıdır.

Logo Ve İsim Seçimi Öncesi Araştırma Yapılmalıdır

Marka danışmanlığı hizmeti veren kuruluş markanın ismi, logosu, amblemi ve diğer kullandığı işaretler alanında da firmaya danışmanlık hizmeti vermelidir. Daha önce aynı kategori ya da yakın bir alanda yer alan benzer logoların ve işaretlerin marka oluşturulmasının ilk aşamalarından itibaren kullanılmasından kaçınılmasını sağlamalıdır. Bunun için gerekli araştırmaların yapılmasını da marka danışmanlığı hizmeti veren firma gerçekleştirmelidir. Bu sayede sonradan tescil noktasında kabul edilmeyecek logo, amblem ve isimlerin kullanılmasının başlangıçta önüne geçilmiş olur. Bu sayede boşa emek ve para harcanma durumu da engellenir.

Marka danışmanlığı ve marka yönetimi ile markalaşma sürecinize hız kazandırmak ve doğru bir şekilde başlangıç yapmak adına bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.