Facebook’ta Reklam Verme

Kornea > Sosyal Medya Yönetimi > Facebook’ta Reklam Verme

Facebook’ta reklam verme ise ciddi bir çalışma ve ön hazırlık gerektiriyor. Sosyal medya günümüzde oldukça yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. İnsanlar burada yer almaktan ve çeşitli etkileşimlerde bulunmaktan ciddi seviyede zevk alıyorlar. Ciddi bir zamanı da sosyal medya uygulamalarını kullanırken harcıyorlar. Tabii sosyal medya uygulamaları içinde en fazla kullanıcıya sahip olan ise Facebook. Reklam verenler de facebook’un bu potansiyelini  kullanabilmek için orada reklam yayınlamak istiyorlar. En etkili sonuçları elde edebilmek doğru hedef kitleye doğru reklamları göstermek en iyi geri dönüşleri sağlamaktadır.

Facebook’ta Reklam Verme ve Etkileşim İçim Doğru Hedefleme Yapmak Gerekir

Facebook’ta reklam verme önemli safhaları içermektedir. Öncelikle facebook direkt olarak bireysel kullanıcıları çoğunlukla kabul etmediği için Facebook tarafından akredite bir sosyal medya reklam ajansı ile anlaşmanız gerekir. Bireysel kullanıcılar kabul edilse bile hedeflemelerin doğru yapılması ve minimum fiyatlama ile çalışabilmek için bu alanda uzmanlaşmış bir kurumdan hizmet almak gerçekten iyi bir seçim olacaktır.

Sonrasında ise reklamı yapılacak ürün ya da hizmete göre nasıl bir hedefleme yapılması gerektiğine karar verilir. Facbook’ta hedef kitlenizi ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, ilgi alanına ve ilişki durumuna göre bile hedeflenebilmekte. Bu nedenle de eğer siz sunduğunuz ürün ya da hizmeti  sadece belirli bir şehre ulaştırabiliyorsanız bu durumda tüm Türkiye’ye reklam göstermenizin hiçbir anlamı yoktur. Ya da sadece kadınlara yönelik olan bir ürün veya hizmeti erkeklerin de görmesine gerek yoktur. Tabii fecabook’un sağladığı en büyük avantajlar insanların yaşlarını, ilgi alanlarını ve ilişki durumlarını da ayırabiliyor olması. Yani İstanbul’da yaşayan, spor arabaları seven erkekleri hedeflemek istediğinizde böyle bir hedefleme bile yapılabilmektedir. Bu durumda gösterdiğiniz reklamlar bu hedef kitle tarafından çok daha fazla ilgi görmekte ve direkt sonuca doğru yürümenizi sağlamaktadır.

Uzman Bir Reklam Ajansı Seçin

Facebook’ta doğru hedeflemeyi yaptıktan sonra Facebook’ta reklam verme adına doğru fiyatlarla sizin bu hedef kitleye reklamlarınızın görünmesini sağlayan reklam ajansı sizin için en etkin çözüm olacaktır. Facebook’ta reklam verme çalışması tek başına yapılamaz. Bu alanda uzmanlaşmış insanların planlama yapması ciddi kazançlar sağlayacaktır.

Facebook’ta reklam verme konusunda düşünceniz varsa konu hakkında detaylı bilgi almak için bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.