Sosyal Medya Danışmanlığı

Kornea > Sosyal Medya Yönetimi > Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya dünyada ve ülkemizde çok büyük ve köklü bir geçmişe sahip olmasa da ciddi anlamda hızlı bir gelişim süreci yaşamıştır. Neredeyse en eski sosyal medya uygulamalarının bile 2000’li yılların başından itibaren yayın hayatına girmiştir. Son 5 yıl içinde yayına başlayıp ciddi sayıda kullanıcıya ulaşmış uygulamalar mevcut. Baktığımızda aslında sosyal dünyadaki gelişmelerin hızını anlayabiliriz. Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Tumlr, Pinterest gibi uygulamalar her yaştan ve coğrafyadan insanın ilgisini çekmektedir. Bu sosyal medya platformlarının sunduğu hizmetlerin günden güne gelişmesi de kullanım alanlarını ve kullanıcı sayılarını artırmaktadır. Gerçekten çok detaylı ve verimli özellikler günden güne kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Tabii böyle bir ortam da kişi, firma ya da kuruluşların sosyal medya danışmanlığı hizmeti almalarını bir zorunluluk olarak ortaya çıkarmaktadır.

Sosyal Dünyada Bir Kılavuz Gerekir

Sosyal medya danışmanlığı aslında hiç bilmediğiniz bir denizde kılavuz kaptan ile yol almak gibidir. Aslında önümüzü gördüğümüzü düşündüğümüz bir anda altta ya da kenarlardaki tehlikeleri görmediğimiz için bindiğimiz geminin karaya oturma ya da batma ihtimaline karşı bizi bir kılavuz kaptan nasıl koruyorsa sosyal medya danışmanlığı hizmeti aldığımızda da bu danışmanlar bizi sosyal dünyada o şekilde korur ve doğru rotayı izlememizi sağlarlar. Bu nedenle de çok çok önemli ve gereklidir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Almak Markanızı Geliştirir

Kendi sosyal medya hesaplarımızı kendimiz yönetmeye çalıştığımızda öncelikle mecrada konuşma üslubuna ve sosyal çevreye aşina olmadığımız için bizimle etkileşime girenleri tam olarak anlayamayabilir. Hatta yanlış anlama durumumuz ortaya çıkabilir.

Ayrıca bize iletilen bir bildirim ya da mesajı nasıl algılayıp kurum içinde hangi birim ya da kişi ile paylaşacağımızı ve bu çözüm süreci içinde bildirimi yapan kişi ile nasıl irtibat halinde olacağımızı bilmezsek sonuçlar hiç de istendiği gibi olmayabilir. Eğer bildirime karşı net bir cevabı belirli bir zaman içinde veremezsek bildirimi yapan insan kendini oylanmış hissedebilir ve sosyal medyada ciddi bir şekilde olumsuz propagandamızı yapabilir. Ya da insanların yaptıklarımızdan, yeni ürün ve hizmetlerimizden zamanında haberdar olmaları için belirli bir kitle ile sürekli iletişim halinde olmamız gerekir. Eğer bu insanlara nasıl ulaşacağımızı bilmiyorsak bunu gerçekleştirmek sadece bir hayal olarak kalacaktır. Bu nedenle alınacak bir sosyal medya danışmanlığı hizmeti bizi çok iyi noktalara doğru taşıyacaktır.

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hala harekete geçmediyseniz konu hakkında detaylı bilgi almak için bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.