Sosyal Medya Firmaları

Kornea > Sosyal Medya Yönetimi > Sosyal Medya Firmaları

Sosyal Medya Firmaları ve İşlevleri

Sosyal medya hayatımızın tam içine girmiş durumda. Kişilerin birbirleri ile çeşitli bilgileri paylaştıkları ve birbirlerine mesajlar, yorumlar gönderdikleri bir network aslında. Burada etkileşimler karşılıklı. Bir insan birisinin paylaştığı bir sözü, fotoğrafı ya da bir yorumu beğenirse onu beğenip kendi arkadaşları ile de paylaşabiliyor. Ya da bir arkadaşına sadece onun görebileceği şekilde direkt mesaj gönderebiliyor. Çok beğendiği bir videoyu arkadaşları ile kendi sayfasından ya da hesabından paylaşabiliyor. Hatta kendi hazırladığı veya çektiği bir videoyu da buradan istediği insanlara izletiyor. İsterse sadece kendi arkadaşları isterse de herkes bu görüntüleri izleyebiliyor. Bu kadar büyük serbestliğin ve imkanların olduğu bir platformun müptelaları da doğal olarak oldukça fazla oluyor.

Nüfusumuzun Yüzde 52’si Sosyal Dünyada Aktif

Facebook’da ülkemizden açılmış 40 milyon adet hesap mevcut. Yani ülke nüfusunun yarısından fazla bir bölüme karşılık geliyor. Tabii bir kişinin birden fazla hesabı ve sahte hesapları da dikkate aldığımızda kullanıcı sayısı oldukça azalsa da yine çok büyük rakamlara ulaşmış durumda. Sadece facebook değil diğer sosyal medya platformlarının da oldukça yüksek sayıda kullanıcısı bulunuyor. Aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarının ülke nüfusuna oranı yüzde 52. Tabii her biri farklı özelliklere sahip bu platformlar ve içerdikleri uygulamaları kurumsal olarak kullanmak gerektiğinde ciddi anlamda dikkatli olmak gerekiyor. Herkesin birebir etkileşim halinde olduğu ve bunu tüm insanların görebildiği bir platformda adınıza açılacak bir olumsuz başlık ciddi bir sorun oluşturabilir. Bu nedenle sosyal medya platformları alanında uzman olan sosyal medya firmalarından hizmet almak gerekir.

Sosyal Medya Firmaları Aracılığı ile Hizmet Alın

Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Tumlr, Pinterest gibi sosyal medya platformlarının olduğu bir dünyada sosyal medya firmaları olmadan şirketiniz ya da kurumunuz adına hareket etmek mayınlı bir arazide kılavuzsuz ilerlemeye benzer. Bu nedenle bu alanda size bu hesapların nasıl oluşturulup, nasıl yönetileceği, insanlar ile nasıl iletişim kurulacağı, istek ve şikayetlerine nasıl cevap verileceği,mevcut takipçilerinizin sayısını nasıl artıracağınızı anlatıp gösteren ya da sizin yerinize tüm bu faaliyetleri yürüten, aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuzda bu mecralarda reklam kullanabilmeniz konusunda hizmet sağlayan sosyal medya firmalarını tercih etmelisiniz.

Sosyal medya yönetiminiz hala harekete geçmediyseniz konu hakkında detaylı bilgi almak için bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.