Sosyal Medya Yönetimi Yapan Firmalar

Kornea > Sosyal Medya Yönetimi > Sosyal Medya Yönetimi Yapan Firmalar

Sosyal Medya Yönetimi Yapan Firmalar

Sosyal medya, günümüzde her birimizin birey olarak mutlaka birinde hesabı olan alanlardır. Bunları başlıca Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve Foursquare olarak belirtebiliriz. Herbirinin amacı kişisel paylaşımlar olsada aslında bu mecralarda kendi paylaşımlarımız kadar başkalarının paylaşımlarıylada ilgileniriz.

sosyal medya yönetimi yapan firmalarSosyal medya yönetimi, insanların bu web sitelerine yoğun ilgi ve giriş çıkışlar olması sebebi ile gelişmiştir. Bu kadar fazla insanın bu kadar yoğun kullandığı mecralarda reklam ve pazarlamanın gelişmemesi neredeyse olanaksız.

Dikkat ederseniz, reklam panoları, billboardlar, açık hava reklamları insanların en kalabalık ve en çok vakit geçirdiği alanlarda konuçlanmıştır. Bu konuda sosyal ağlardan daha kalabalık bir yer olması günümüzde imkansız.

İşletmelerin de sosyal medyada bulunma çabaları, sosyal medyayı kurumsal bir reklam aracı haline getirmiştir. Sosyal medya yönetimi yapan firmalar, işletmelerin markalaşma süreçlerini sosyal ağlar üzerinde etkin bir şekilde geliştirmelerini ve devam ettirmelerini sağlar.

Sosyal ağlarda bulunmak kadar sosyal medyada müşterileriniz veya potansiyel müşterilerinizle etkileşim halinde bulunmanız, satmış olduğunuz ürünler veya vermiş olduğunuz hizmetlerle sayfanızı geliştirmeniz ve gelen yorum, mesaj ve bildirimlere zamanında cevap verebilmelisiniz. Aynı zamanda sadece ürünlerinizi tanıtmakla oluşturacağınız içerikler pek fazla talep görmeyecektir. Mutlaka çeşitliliği arttırmalı farklı kullanıcılar ile farklı içerikler aracılığı ile bağlantı kurmalısınız.

Kendi meşguliyetleri dahilinde birçok firma’nın buna ayıracak zamanı bulunmamaktadır. Sosyal medya yönetimi yapan firmalar, siz kendi işleriniz ile ilgilenirken, sayfanız için sizinle ilişkili içerik üretir, sektörünüze yönelik ve işletmenizin kurumsal yapısı dahilinde paylaşım yaparak sayfanızın insanlarla etkileşimini sağlar ve takipçi sayışınızın artmasına yönelik çalışmalar yapar.

Sosyal medya yönetimi yapan firmalar, sizin işin sosyal mecralarda reklam kampanyaları düzenleyebilir ve etkileşimlerinizi istatistiki olarak ölçerek size raporlandırabilir.

Sosyal medyada yapılacak çalışmalar sonucunda, markanız daha geniş kitleler tarafından farkedilir ve kurumsallaşma sürecinde size büyük katkı sağlar.

Sosyal medya yönetimi konusunda başarı ile devam ettirdiğimiz çalışma örneklerimize göz atmanızın mutlaka faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu konudaki referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.