Profesyonel Logo Tasarımı

Kornea > Logo Tasarım > Profesyonel Logo Tasarımı

Profesyonel logo tasarımı işletmeler için neden önemlidir? Logo tasarım gerçekten çok zorlu ve detaylı bir sürecin ürünü olarak ortaya çıkmaktadır. İnsanlarda ilk bakışta uyanan kolay oluşturulur algısı aslında çok hatalıdır. Profesyonel logo tasarımı yapabilmek için görev alacak olan ekibin psikoloji, sosyoloji, pazarlama, iletişim ve daha birçok alanda yetkinliklerinin olması gerekir. Çünkü “logo tasarlamak” göründüğünden çok daha sofistike gerçekleştirilen bir çalışmadır.

Ekip çalışması ve tecrübe

Logo tasarımı tek başına değil bir ekip olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle de bu görevi üstlenecek olan ekibin hem koordineli olarak çalışmaları hem de gerçekten alanlarındaki bölümleri eksiksiz tamamlamaları gerekir. Böylece analiz ve ön çalışma safhaları tamamlanır ve sonrasında asıl tasarım kısmına başlanır. Böylece dikkat edilmesi gereken hiçbir unsur atlanmamış olur.

Apaş profesyonel logo tasarımı

Apaş markası için hazırlanan profesyonel logo tasarım örneği

Profesyonel Logo Tasarımı için Nelere Dikkat Edilir?

Profesyonel logo tasarımında birçok unsura dikkat edilmesi gerekir. Bu unsurlardan kısaca bazı örnekleri burada sıralayacak olursak logoyu kullanacak olan şirketin, firmanın ve markanın özelikleri, mevcut pazardaki durumu, ileriye yönelik planları, vizyonu, misyonu, marka bilinirliği, marka algısı, değeri ve varlıkları tasarım aşamasında çok önemli olacaktır. Tüm bu noktalar dikkate alınarak gerekli incelemeler tamamlanır. Her alanda uzman kişiler tarafından yapılan tespit ve değerlendirmeler özetlenerek ekibin tamamı ile paylaşılır. Böylece insanların gözünde nasıl bir marka olarak algılandığına doğru bir şekilde karar vermek için çok titiz bir çalışma yürütülür. Bu alanlarda yapılan tespitler ve elde edilen bulgular ışığında ise markanın ve firmanın mevcut durumu ve nereye doğru yürüyeceği konusunda gerekli belirlemeler yapılır.

Markanız İnsanlar Tarafından Nasıl Algılanıyor?

Markanızın mevcut ve potansiyel müşteriler tarafından nasıl algılandığı logo tasarımı için çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse kimi markalar çok genç ve atılgan olarak algılanırken bazı markalar da yaşlı ve güven verici olarak algılanabilmektedir. Kimi markalar da yenilikçi ancak riskli olarak görülebileceği gibi yine bazıları da eski ve sıkıcı olarak algılanabilir.

Marka konusunda yapılan olumsuz tespitler varsa bunlara karşı da farklı bir duruş sergileyecek logo oluşturulmaya çalışılır. Ayrıca markanızın insanlar gözündeki algısında olumsuz bir durum yoksa insanların zihinlerindeki algılara paralel bir tasarım çok daha etkili olacaktır.

Profesyonel logo tasarım konusunda ki destek ihtiyacınız veya detaylı bilgi için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Konu ile ilgili referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Logo tasarımı ihtiyacınızı profesyonel bir şekilde çözümleyin.