Web Tasarımı

#İşiniziİnterneteTaşıyın - "Web Tasarımı" ticari faaliyette bulunanlar açısından artık şart. Peki sadece bir web sayfanız olması yeterli mi? "Profesyonel web tasarımı" ile potansiyel müşterileriniz tarafından bulunabilen bir altyapı edinin.

Bulunmuş olduğunuz sektörde uzman bir işletme olabilirsiniz, fakat bunu karşı tarafa aktarmak için bir takım araçları doğru şekillerde kullanmanız son derece önemlidir. Aksi durumda ne kadar uzman olduğunuzun bir önemi olmayacak çünkü farkedilemeyeceksiniz. Bu konuda işletmenizi geniş kitlelere ulaştıracak en temel çözüm işletmenizin web sayfasıdır. Doğru bir web tasarımı çalışması ile işletmeniz geniş kitlelere ulaşabilir ve markalaşma sürecinizi fazlası ile hızlandırabilir.

Web sitesi tasarımı, öncelikli olarak kurumsal yapınıza eşlik etmelidir. Renkler, görseller, içerik, yazı karakterine kadar diğer tüm unsurlarla uyum içerisinde olmalıdır. Bu detaylar üzerinde durulurken diğer temel gereksinimler göz ardı edilmemelidir.

 

Tasarımı nasıl olmalıdır?

Bu soru birden çok cevap içermektedir. Web tasarımı konusu değerlendirilirken yazılımsal olduğu kadar donanımsal özelliklerde fazlası ile kullanıcı deneyimine etki eder. Öncelikle iyi bir web siteniz olması için sunucunuz hızlı olmalıdır. Geç yanıt veren web sayfalarından kullanıcıların hemen çıkma oranı oldukça yüksektir, bu sebeple web tasarımı çalışmasında web sitesinin hızı önemli bir önceliktir ve yazılımsal olarakta desteklenmelidir.

İçerik; internet sitesi tasarımı yapılırken içeriğe yönelik görsel ve yazı oranı mümkün olduğunca iyi değerlendirilmeli, içerikler nitelikli olduğu kadar öznel olmalıdır. Mümkün olduğu kadar işletmeye ait görseller kullanılmalı ve kurumsal bütünlüğü tamamlamalıdır.

Erişilebilirlik; kurumsal web tasarımı hazırlanırken erişilebilirliğe özen göstermeli, ziyaretçilerin almak istediği hizmet ve içerik kolay erişilebilir olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken husus, bir ziyaretçi nevresim modellerine bakmak için girdiği web sayfasında bilgisayar monitörü aramayacaktır. Bu sebeple web sayfanıza giren ziyaretçiler vermiş olduğunuz hizmet veya satmakta olduğunuz ürünlere kolayca ulaşabilmelidir.

Arama motoru dostu web tasarımı nasıl olmalıdır?

Günümüzde web sayfalarını ziyaret eden kullanıcıların %90’ı arama motorları üzerinden, ihtiyaçları olan ürün ve hizmetlere ulaşmak için internete başvururlar. Bu arama motorları önem sırasına göre Google, Yandex, Bing ve diğerleri şeklinde sıralanır. İnternet sitesi tasarımı çalışması sonucunda görsel veya işlevsel anlamda çok iyi bir web sayfasına sahip olabilirsiniz. Fakat ziyaretçisi olmayan bir web sayfası sizin için hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bu sebeple web tasarımı çalışması ile birlikte, sayfanızın arama motorları tarafından kolay indexlenebileceği, arama sonuçlarında sizi ve anahtar kelimelerinizin yükselmesini sağlayıcı çalışmaların yapılmasıda son derece önemlidir.

Web tasarımı, internet sitesi tasarımı, web sitesi tasarımı konusularında başarı ile markalaşma sürecine katkıda bulunduğumuz çalışma örneklerimize göz atmanızın sizin için faydalı olacağını düşünüyoruz, bu konudaki referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Profesyonel web çözümlerimiz ile tanışın

Aşağıdaki yazımızda profesyonel bir web sitesinin önemi ile ilgili 10 neden yazdık. İncelemek için tıklayınız.

 

Profesyonel Bir Web Sitesi Yaptırmanız İçin 10 Neden