Şirket Logo Tasarımı

Kornea > Logo Tasarım > Şirket Logo Tasarımı

Ticari ve sınai hayata baktığımızda aslında şirket logo tasarımı konusunun göründüğünden çok daha önemli olduğunu anlayabiliriz. Bunun için meydana gelmiş çeşitli gelişmeleri doğru analiz etmek yeterli olacaktır. Şirketlerin ticari olarak başarılarında en üst düzeyden en alta kadar doğru temsil edilmelerinin de payı büyüktür. Bir şirket ile ilgili olarak ağırlıklı aklımızda kalan noktalar onların güvenilir olup olmadığıdır.

Sadece Logosu İle Tanıtım Yapan Şirketler Var

Bazı şirketler vardır ki mevcut ve potansiyel müşterileri gözünde çok sağlam algılara sahiptirler. Bu şirketlerin çoğu zaman adlarını yazmaya bile gerek olmaz. İnsanlar onların sadece logolarını görerek onlar olduklarını rahatlıkla anlayabilirler. Bu duruma en güzel örneklerden bir tanesini de bir spor ayakkabı firması oluşturur. Reklamlarının çoğunda artık marka ismini kullanmadan sadece logosunu göstermektedir. Neredeyse tüm dünya da bu logonun o şirkete ait olan markayı ifade ettiğini bilir. İşte hem logo tasarımının hem de arkasından yürünen doğru iletişim stratejilerinin sonuçları böyle muhteşem olabilmektedir. Bu nedenle şirket logo tasarımı yapılırken iyi bir sonuca ulaşmak için gerçekten alanında uzman ekiplerden hizmet almak çok önemli olmaktadır.

Şirket Logo Tasarımı Yapılırken Neler Dikkate Alınır?

Şirket Logo Tasarımı

Simbak markası için hazırlanan şirket logo tasarımı

Logo tasarımı birkaç görsel ve çizginin bir araya getirildiği kolay ve kısa süreli bir süreç değildir. Şirket logo tasarımı için o firmanın ruhunun ve nereye doğru yürümek istediğinin logoyu oluşturan ekip tarafından doğru anlaşılması gerekir. Bu nedenle şirketin, vizyonu, misyonu, marka varlıkları ve değerleri, müşteri profili, pazardaki penetrasyon oranı (ülkedeki hanelerde bulunma oranı), ürün ve hizmetlerinin insanlar gözündeki algısı, insanların bu şirketin ürün ve hizmetlerinden sağladığı faydalar, ve şirketin sahip olduğu markanın insanlar arasındaki bilinirliği gibi birçok unsur iyice araştırılır. Bu araştırma için şirket içinden mevcut bilgiler alınır. Bu veriler dışında TGI (Hedef Kitle İndeksi) gibi global düzeyde olan ve ülke özelinde uyarlanan araştırmalardan faydalanılır. Eğer bu veriler de yeterli olmazsa çeşitli adhoc araştırmalar yaptırılabilir. Bu sayede yapılacak doğru tespitler ile şirket logo tasarımı faaliyetleri şirket yetkilileri ile koordineli olarak tamamlanarak logo oluşturulur.

Logo tasarım ihtiyacınız ile ilgili detaylı bilgi almak için bize bilgi(at)kornea.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir veya çalışma saatlerimiz dahilinde 0.850 302 7687 no’lu telefon numaramızdan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Konu ile ilgili referanslarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Kurumsal logo tasarımı ile güçlü bir marka profili oluşturmanız mümkün.