Simbak

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yangın ve güvenlik sistemleri alanında faaliyet gösteren Simbak Yangın İhbar ve Güvenlik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. için hazırlanan logo tasarımı, kurumsal kimlik kılavuzu ve web tasarımı

Ziyaret Et

Detaylar

Dünya markalarından olan Siemens’in Yangın ve güvenlik sistemleri ürünleri olan yangın algılama, söndürme, kartlı geçiş sistemleri ve cctv ürünleri ile ilişkili bakım, onarım ve aktivasyon hizmetlerinin gerçekleştirilmesi hedefi ile kurulan Simbak Yangın İhbar ve Güvenlik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. 10 yılı aşkın bir süredir Siemens’in bu alanda Türkiye’de ki ilk yetklisi konumundadır.

Hizmet verdiği sektörde faaliyetlerini titizlikle sürdüren “Simbak”, çalışmalarındaki kaliteyi ve özeni sağlamlaştırmak adına marka yenileme çalışması çerçevesinde; logo tasarım, kurumsal kimlik kılavuzu ve web sayfası tasarımları Kornea tarafından yenilenmiştir.

Öncelikli olarak markanın bilinirliği ve mevcut faaliyetleri göz önünde bulundurularak marka yenileme çalışması kapsamında kullanılan mevcut renk korunmuştur.

Simbak Yangın İhbar ve Güvenlik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.‘nin yangın ve güvenlik sistemleri alanında çalışması sebebi ile yapılacak olan çalışmada “güven ve anlaşma” kriterleri değerlenmiştir.

Bu doğrultuda ortaya çıkan logo tasarımı neticesinde marka, birbiri ile tokalaşan temsili iki el ve bütününde markanın baş harfi “S” ile temsil edilmiştir.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışması çerçevesinde markanın faaliyet gösterdiği alanın teknolojik bir alt yapısı olduğu da göz önünde bulundurulduğunda yardımcı sembol olarak “marka sembolü”, elektronik devre formu ile kurumsal kimlik ürünleri içerisine konuşlandırılmıştır.

Tüm detaylar yeniden tasarlandı.

Markaya ait renk korunarak yardımcı renkler belirlendi. Böylelikle kendi içerisinde oluşturulan farklılık ile daha görünebilir bir logo oluşturuldu.

Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı ile markalaşmanıza hız katabilirsiniz.