İhtiyacınız Olan Web Tasarımı İçin 6 Öneri

Kornea > Web Tasarımı  > İhtiyacınız Olan Web Tasarımı İçin 6 Öneri

İhtiyacınız Olan Web Tasarımı İçin 6 Öneri

Neden bazı siteler bu kadar ilgi çekici görünürken diğerleri sığdır? Etkili bir web sayfası ile başarısız bir web sayfası arasındaki farkı ne yaratır? Cevabı çok uzaklarda aramayın. Web tasarımı bu tarz soruların yanıtıdır. Sayfanızın web tasarımı, sayfanın başarısını ve başarısızlığını belirleyecek olan en önemli bileşendir. Bu makalede de iyi bir web sitesi edinmenin 6 yöntemi hakkında bilgi edineceksiniz:

Göze hitap eden bir tasarım:

Görsel izlenim kullanıcıların sayfanızdaki etkileşim süresini belirleyen etkili bir faktördür. Eğer bu yarışta zirvede kalmak ve rekabet ortamından sağ çıkabilmek istiyorsanız yazı tipinde olduğu kadar arka planda da koyu renklerin kullanımına özen göstermelisiniz. Eğer renk şeması ziyaretçilerin göz zevkine hitap etmiyorsa, başka sitelere yönelmeleri an meselesi olacaktır.

Tam tersi bir durumda ise göze hitap eden bir tasarım elde ettiğinizde ziyaretçilerinizin katılım süresi uzayacaktır ve bu ziyaretçilerin de potansiyel müşterilere dönüşme olasılıkları artacaktır. Arka plan rengi ile yazı rengini aynı yaparsanız içeriklerinizi okunaksız hale getirirsiniz.

Göz zevkine hitap eden bir tasarım için renk akışını, yazı boyutunu, çeşidini ve arka planı uyum içerisinde tutmak şarttır. Ayrıca ekranı yana doğru değil aşağıya doğru kaydırabilecek bir sistem kullanıcıların gözünü daha az yoracaktır.

İhtiyacınız Olan Web Tasarımı İçin 6 Öneri

Kolaylıkla yön bulabilme:

İyi bir web tasarımında sorunsuz bir şekilde yön bulunabilmelidir. Bunun için de kısa fakat açıklayıcı nitelikteki bağlantılar ile ziyaretçilerinizin istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Dil bilgisi ve yazım hatası:

İyi bir web tasarımında içeriğin güçlü bir cümle yapısı olmalıdır ve içerikler dil bilgisi ve yazım hatalarından yoksun olmalıdır. İçeriklerinizin dili hedef kitlenize düşüncelerinizi ve değerlerinizi direkt olarak yansıtacağından büyük bir önem taşır.

Aşırı “Flash” veya grafik eklentileri içermez:

Görseller düşüncelerinizi yansıtmada en etkili araçlardan biridir fakat bu görsel ve grafiklerin aşırı kullanımı kullanıcılar üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. İyi bir web tasarımında Flash içerikler bulunmaz ve böylece sitenin yüklenme süresi de düşmüş olur.

“Bizimle iletişime geçin” sayfası:

İyi bir web sitesinde her zaman iletişim bölümü bulunmalıdır. Böylece müşterileriniz sizinle kolaylıkla iletişime geçebilirler. Ayrıca bu sekmenin yeri de kullanıcıların kolaylıkla fark edebilecekleri alanlara yerleştirilmelidir.

Ticari özelliklerinizi yansıtan bir tema:

İnternet sitesi tasarımı için seçilecek olan tema, mevcut ticari alana ve ürünlere uygun olmalıdır. Eğer bir araba satıcısıysanız sitenizde doğa resmi paylaşmanız alakasız olacaktır. Sitenizin teması işinizin hedeflerini ve içeriğini yansıtmalıdır. Eğer bir web sitesi tasarımı şirketi ile çalışmayı düşünüyorsanız, tasarımın etkileşime açık, kullanıcı dostu ve güvenli olduğundan emin olun. Pazarda pek çok web tasarımı hizmeti veren ajans bulunması sebebi ile sizin beklentilerinizi karşılayacak bir seçenek bulmanız zor olmayacaktır.

korneacomtr

Logo tasarım, kurumsal kimlik tasarımı, marka tescili ve web tasarımı alanlarında başarı ile sonuçlandırılmış projeler ile mutlu müşteriler ve nitelikli işler üretme peşinde olan reklam ajansı.

Henüz bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapın

Yorum
Adınız
E-Posta
Web Siteniz